Pátek 2. prosince 2022, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 2. prosince 2022 Blanka

UFC 275: Našema očima

17. 06. 2022 16:24:54
Celé nám to vyšlo skvěle. Na zápasy RTUFC navazovala pro nás hodně zajímavá karta UFC 275, kde startovali jak naši čínští přátelé, tak i první český vyzyvatel, Jiří Procházka, a celé to rozhodně stálo za to!

Rozhodně začnu od konce, protože to byl zápas, na který jsem se samozřejmě jako Češka těšila ze všeho nejvíce. Jirku jsme potkávali na hotelu a vždycky vypadal ve skvělé formě a soustředěný. Doufali jsme, že vyhraje, protože má fakt parádní bomby, pro většinu dost neuchopitelný styl a hlavně srdce a bojové nastavení. Nebudu zastírat, že jsme mu věřili na 100 %. Trenéři a lidé, kteří s ním jsou každý den samozřejmě vědí nejlépe. Soupeř Teixeira je velice zkušený, přesné a silné údery, výborný zemař. Dost jsme se báli, co se bude dít, pokud dostane Jiřího na zem. Prostě se nešlo rozhodnout. Když jsme ale seděli v hale, rozsvítila se světla, rozduněla se hudba a všechno to začalo, říkala jsem si, že by mohl vyhrát, atmosféra byla tak nějak správně magická. Ale spíš to bylo tím, že jsem si jako Češka moc přála, aby uspěl náš, přeci jen jsme se v tomhle sportu už dostali až sem! Sledujeme s manželem jeho cestu a že je, kde je, není náhoda nebo tlačenka, je to dřina a umění.

Sledovali jsme spolu s ostatními čínskými zápasníky a všichni povzbuzovali českou stranu. Naučila jsem je skandovat: “Denisa”, “bomby jak p...” pro ně bylo moc dlouhé. :-) V Číně mu říkají 怪鸟. Doslova to znamená “divný pták”, ale spíš je to myšleno něco jako “podivňák”. Nehledejte v tom ale nic negativního. Zápas jste buď viděli nebo o něm četli, tak to popisovat nebudu. Jak je zvykem, bylo to opět infarktové. Ze začátku to nevypadalo moc dobře, ale pak se povedlo pár pěkných úderů a rozjelo se to. Přelévalo se to ze strany na stranu. V jednu chvíli jsem řvala: “A je to doma!!!” Když najednou byl Jirka zase dole a dostával nakládačku. Manžel je zkušený judista a zemař a nedokázal pochopit, jak se Jiří z toho držení dostal. Neskutečné. Říkal, že zem má hodně špatnou, ale i tak se z toho všeho dostal. Má neskutečnou vůli, odhodlané srdce, tvrdou hlavu a silné svaly. Myslím, že bylo i trochu štěstí, že ke konci se snažil Teixeira přejít na zem. Kdyby zůstali na nohou, opravdu hrozilo, že Jiří lehne. Ale to už se samozřejmě nedozvíme. Třeba by dostal KO Teixeira, kdo ví. V tomhle zápase se nedalo vůbec odhadnout, co bude. Jako fanoušci jsme byli nadšení z toho, že do toho oba borci dali fakt všechno a předvedli neskutečný zápas. Srdcaři. Když pak bylo jasné, že Jiří pro Česko získal historicky první pás v UFC, pocit to byl nepopsatelný. I o to víc, že jsme mohli být při tom.

Před nimi nastupovala moje oblíbená Valentina Shevchenko proti Taile Santos. Vůbec poprvé jsem ji viděla nemít zápas pod kontrolou a být v nevýhodě. Věděla jsem, že je její soupeřka silná, ale tohle jsem nečekala. Asi tomu nemohla uvěřit ani Valentina, protože se vrhala na zem. Asi si chtěla dokázat, že ji může hodit. To se jí podařilo, ale neudržela ji tam a tak tak se jí podařilo se z těch problémů dostat. Kdyby to nebyl souboj o pás, asi by to přiklepli Santos. Přišlo mi, že to měla vyhrát ona, ale nepočítala jsem skóre, takže to je jen osobní dojem. Pro Valentinu je to asi i vítaná motivace k tréninku a k tomu posunout se zase dál. Jak sama říkala v rozhovoru, chce testovat svoje limity a posouvat je.

Dalším zápasem byla odveta mezi bývalou šampionkou slámové váhy, Číňankou Zhang Weili a Polkou Joannou Jędrzejczyk. Manžel se s Weili dobře zná, často spolu trénovali, když byl ještě v Číně. Takže ten zápas byl daleko větší nervák, protože ji známe, máme ji rádi, víme, jak tvrdě dře. Navíc jejich první zápas byl neskutečný, takže jsme se hrozně těšili. Celý týden, co jsme se s Weili potkávali, vypadala ve skvělé formě, dělala si legraci, usmívala se. Na to, jak je maličká, tak je fakt vysekaná. Má asi daleko menší procento tuku než Lukai. :-) Technicky je sakra dobrá. Prostě parádní kombinace, která slibuje nezapomenutelné zápasy. A holky nezklamaly. Weili dokonce překvapila skvělými strhy a kontrolou na zemi. Ve druhém kole Joannu na chvíli uspala, šla k zemi rovná jako prkno. Naštěstí po chvíli už stála na nohou. Joanna ke konci svého proslovu odložila rukavice na zem a odešla. Řekla, že po dvaceti letech tréninků se už chce věnovat i něčemu jinému. Být matkou. Být podnikatelkou. Těch emocí tam bylo strašně moc.

Ostatní zápasy byly také super, tentokrát se karta opravdu povedla. Snad kromě úplně prvního zápasu, kde nastoupila naše známá Ramona Pascual proti panterce Joselyne Edwards. To byla bohužel nuda. Ne, že by se tam nic nedělo, ale spíš by to neměl být zápas na UFC. Jako druhá nastupovala Číňanka Liang Na. Říkala nám, že měla po večerním vážení trochu problémy nabrat zpátky, normálně je hodně hubená. Soupeřka z Argentiny ji poslala k zemi už v prvním kole. V Singapuru nastupoval ještě jeden náš kamarád, Maheshate z Ujgurska. Vyhrál krásným KO a získal bonus 50 000 dolarů. Pro Čínu tak bylo ten večer skóre 2:1. To je vzhledem k jejich neúspěchům z poslední doby dobrý výsledek, snad se bude dařit i nadále.

Už v hledišti jsem zahlédla spoustu českých vlajek. Když jsme vyšli z haly, potkala jsem pár skupinek, které se procházely s našimi vlajkami. Bylo to prostě super. Singapur byl pro nás rozhodně nezapomenutelný.

Autor: Kateřina Krumpálová | pátek 17.6.2022 16:24 | karma článku: 17.90 | přečteno: 391x

Další články blogera

Kateřina Krumpálová

Protivládní protesty v Číně - právě teď!

Ve čtvrtek ve městě Urumuqi uhořelo 10 lidí. To bylo poslední kapkou, kterou čínský pohár trpělivosti přetekl. Lidé vycházejí do ulic a požadují odstoupení vlády i prezidenta.

26.11.2022 v 22:06 | Karma článku: 25.50 | Přečteno: 621 | Diskuse

Kateřina Krumpálová

Projížďka čínským fárem značky Hongqi

Auta značky Hongqi brázdí silnice od roku 1958 a přezdívá se jim Rolls Royce Číny. Jezdí jím zahraniční návštěvy, politici a hlavně čínský prezident Xi. V Evropě jich moc nenajdete, my měli tu možnost projet se jím v Abú Dhabí.

25.11.2022 v 15:55 | Karma článku: 13.02 | Přečteno: 294 | Diskuse

Kateřina Krumpálová

Soutěže - jak moc jsou důležité?

S manželem jsme oba velice soutěživí. On zápasí profesionálně, já amatérsky. Prošli jsme si během těch let velkým vývojem, ale to zásadní se nezměnilo. Rozhodně se nechodíme zúčastnit. Jak vnímáme soutěže?

24.11.2022 v 18:11 | Karma článku: 15.01 | Přečteno: 256 | Diskuse

Kateřina Krumpálová

Návrat do českého prostředí - už je to rok!

Po dlouhých 10 letech v Číně jsme se loni přestěhovali zpět do ČR a manželovi se u nás moc líbí. Ze začátku to byl tak trochu šok pro nás oba a i já jsem si musela na některé věci zvykat. Co je třeba v obou zemích trochu jinak?

21.11.2022 v 17:42 | Karma článku: 37.36 | Přečteno: 3415 | Diskuse

Další články z rubriky Sport

Jan Lunga

Hokej – Liga mistrů – sumář od sezony 2016-17

I když v současné době je u nás zájem o Ligu mistrů v hokeji přibližně stejný jako o českou ligu v kuželkách, dovolil bych předložit pár zajímavostí z této soutěže.

1.12.2022 v 18:46 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 25 | Diskuse

Jan Ziegler

Penalta? Íránec měl dostat žlutou za simulování

Ten výsledek mě včera hodně potěšil. USA porazily Írán 1:0 a postoupily ze základní skupiny fotbalového mistrovství světa v Kataru. Bylo to naprosto zasloužené vítězství Američanů.

30.11.2022 v 12:55 | Karma článku: 12.53 | Přečteno: 468 | Diskuse

Vít Hassan

Trenér Kari Jalonen: „Dobrá defenziva a zachování české DNA může být klíčem k vítězství.“

Kari Jalonen (* 6. ledna 1960, Oulu) je finský hokejový trenér a bývalý lední hokejista. Mezi trenéry byl v roce 2022 řazen k nejlepším v Evropě. 10. března 2022 byl jmenován do pozice hlavního trenéra české hokejové reprezentace.

28.11.2022 v 13:34 | Karma článku: 7.10 | Přečteno: 151 | Diskuse

Tomáš Flaška

Multi-kulti v Marocko-Belgické praxi

Maroko vyhrálo na MS ve fotbale nad Belgií a ukázalo se nám v praxi, jak „politika ve sportu“ není. A nic s tím nenaděláme. Fanouškovství v národních barvách je jen takový soft nacionalismus.

28.11.2022 v 12:16 | Karma článku: 33.21 | Přečteno: 1063 | Diskuse

Jan Lunga

Fotbal – uvažuje se o změnách těchto fotbalových pravidel

I když to tak nevypadá, fotbal prožívá určitou fotbalovou stagnaci. Vidíme to i na současném mistrovství světa v Kataru.

28.11.2022 v 11:23 | Karma článku: 8.25 | Přečteno: 312 | Diskuse
Počet článků 195 Celková karma 21.41 Průměrná čtenost 1451

V Číně žiji a pracuji již devátým rokem, ale tato země mě nepřestává překvapovat. Postupně se s vámi podělím o zážitky a poznatky ze všedního života, sportu, vzdělávacího systému a ze společnosti.

Ivan Trojan si s manželkou vypořádal majetek, bulvár spekuluje o rozvodu

Ivan Trojan (58) a Klára Pollertová-Trojanová (51) si v září podle veřejně dostupných dokumentů vypořádali společný...

Vsadil na neobvyklý nápad, už má 35 zaměstnanců a rostou i do světa

Lukáš Legát začal podnikat před devíti lety. Z původně garážové firmy je dnes společnost s pětatřiceti zaměstnanci,...

Žena už nemohla vystát obří ňadra, rozhodla se pro operativní zmenšení

Kylie Perkinsová, čtyřiadvacetiletá dvojnásobná matka z Aljašky, podstoupila zmenšení poprsí, aby se zbavila...

Otec zavelel, šetříme! Rodina vypnula elektřinu a topí jednou týdně

Zvyšování cen energií nutí lidi k nečekaným rozhodnutím. Jedna rodina z Londýna se rozhodla vrátit do minulosti. Šetří,...

Žena je pro mnohé příliš sexy, bývalí učitelé její odhalování nechápou

Říká si Ona Artist a na internetu pravidelně zveřejňuje sexy snímky. Pro mnohé už je to přehnané a především její...